Biotoopia konverentsi programm toob Lahemaale 7 välisriigi kunstnikud ja teadlased

Biotoopia konverentsi programm toob Lahemaale 7 välisriigi kunstnikud ja teadlased

17
/
08
/
2021
< sündmused & teated
|
Põnevat

26.-28. augustil hübriidsündmusena Viinistu kunstisadamas esmakordselt toimuva Biotoopia konverentsi uuendatud programmist leiab nii kunsti, muusikat, teadust kui loodusvaatlusi. Konverentsil on elurikkuse säilitamise ja kliimakriisile lahenduste otsimiseks ühendatud teadus ja kunst, põnevate esitluste kõrvale saavad osalejad nautida ka maailmatasemel kunstiprogrammi.Biotoopia 2021 rahvusvahelise konverentsi külastamine kohapeal Viinistu kunstisadamas või veebiülekande jälgimine Worksup platvormi vahendusel on näidustatud igaühele, kes tunneb muret looduse ja inimkonna suhete tänase seisu pärast. "Eelmisel nädalal avaldatud IPCC raport, aga ka kuumalaine, mida sel suvel igaüks tunda sai ja sündmuste arengud maailmas annavad meile selge sõnumi - vajame looduse ja inimese suhetes harmoonia taasleidmiseks ühiskondlikku muutust. See on aga ülesanne, kus vajame kõigi valdkondade ühist jõupingutust ning see ongi põhjuseks, miks oleme bioharmoonia võimalikkuse ja lahenduste üle arutlemiseks kokku toonud innovaatilised kunstnikud ning eri valdkondade teadlased," sõnas Biotoopia 2021 konverentsi kuraator ja kunstnik Peeter Laurits.

Konverentsil arutletakse bioharmooniaga seonduvate filosoofiliste küsimuste, sümbolite ja sümboolika kui ka ajalooliste nähtuste üle. Biotoopia programm toob kolmel päeval külastajateni rahvusvahelise seltskonna kunstnikke - esinejad tulevad Eestist, Lätist, Hispaaniast, Saksamaalt, USA'st, Poolast, Hollandist ja Soomest. Välismaistest esinejatest on kohal mitmed oma ala tipud. Sõna saavad maailmatasemel mõjutajad - ökoloogiat ja kognitiivset teadust uuriv filosoof Vicente Raja (Hispaania), mitmekülgne ja tõeliselt innovaatiline kunstnik Timur Si-Qin (USA/Saksamaa), bioloog ja kirjanik Andreas Weber (Saksamaa), filosoof Ewa Domanska (Poola), kunstnikud Nathalie Beekman (Holland) ja T.S. Anna (Läti).

Kodumaistest ekspertidest kõnelevad kultuuriteoreetik Rein Raud (Tallinna Ülikool), esseist ja luuletaja Hasso Krull, bioloog Sirgi Saar (Tartu Ülikool) ja kunstiteoreetik Andrus Laansoo (Eesti Kunstiakadeemia) ja Margus Ott (Tallinna Ülikool, filosoof). Modereerivad Tallinna Ülikoolist Grete Arro ja Marek Tamm. Konverentsi uuendatud programmiga saab tutvuda siin.

Biotoopia kunstiprogramm toob osalejateni kõiki meeli haaravad elamused - ettekannete ja diskussioonide kõrval on oluline koht ka kunsti- ning muusikaprogrammil, mille sisu ja vorm peegeldab konverentsi peamisi teemasid. Viinistul kunstisadamas saab kolmel päeval kuulata eripärast muusikat, kogeda installatsioonide võlumaailma ning laskuda vahetutesse vestlustesse kunstnike, teadlaste ja teiste kaaskülastajatega. "Konverentsile on oodatud kõik, kes usuvad muutuse vajalikkusse ja võimalikkusesse, eelkõige mõttemaailmas ja seeläbi ühiskonnas laiemalt - seda uute suundade kaudu nii kunstis, loodusteadustes ja filosoofias," jätkas Laurits.

Viimased 3 päeva ja mitmed 1 päeva piletid Viinistule on veel saadaval. Kes sel korral Viinistule kohale tulla ei saa, võib soetada pileti veebikeskkonnas konverentsil osalemiseks. Kõik piletid müügil kuni 24.08 veebilehel www.biotoopia.ee läbi Fienta keskkonna. Tallinnast Viinistusse tulijatele on korraldajate poolt organiseeritud ka konverentsi eribuss 26. ja 27. augustil. Täpsema info bussi väljumise kohta saab külastaja pärast piletiostu.

Seoses uute piirangutega tuleb igal külastajal Biotoopia konverentsile ja bussi pääsemiseks läbida nakkusohutuse kontroll sissepääsu juures. Konverentsil saavad osaleda üksnes Covid-19 põdenud, vaktsineerimiskuuri läbinud või negatiivse testi tulemusega inimesed. Tulenevalt logistilisest eripärast Viinistul ei ole kohapeal kiirteste teha võimalik, palume teha seda enne Viinistule saabumist oma kodulinnas. Kiirtest on kehtiv kuni 48h ja CPR test kuni 72 h. Kui tunnete end haigena või olete olnud kontaktis isikuga, kellel on diagnoositud Covid-19, palun jääge koju ja külastage konverentsi veebis. Konverents järgib Eesti Vabariigi valitsuse poolt kehtestatud nõudeid avalike ürituste läbiviimisel ning tagab kõikide külaliste turvalisuse ja heaolu.

Biotoopia konverentsi juured ulatuvad 1995. aastal Sirje Helme, Eha Komissarovi ja Ando Keskküla kureeritud näituse "Biotoopia. Bioloogia. Tehnoloogia. Utoopia." ideeni, kus seati ettenägelikult kahtluse alla humanistliku kultuuritraditsiooni ja muutuva keskkonna võrdse partnerluse võimalikkus. Konverentsi korraldab Estonian Anthropocene Center MTÜ.

Biotoopiale andis hoo sisse peasponsor Click & Grow. Sponsoritena toetab konverentsi tervisetoodete tootja Ecosh Life, digiturunduse agentuur ePPC ja protsesse analüüsiv ettevõte Wizon. Biotoopiat toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus läbi Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond ja Eesti Kultuurkapital. Külalisi võõrustab Viinistu Kunstisadam Kuusalu vallas.


Lisainfo
Herkko Labi
press@biotoopia.ee
54555500

Galerii
No items found.
Meediakajastus
Vaata veel ->

Vaata veel

NARVA-VIINISTU KUNSTIVEKTOR
11
/
09
/
2021
Loe rohkem →
Biotoopia
26
/
08
/
2021
Loe rohkem →
Iseseisvuse taastamise kontsert: Minu Inimesed
20
/
08
/
2021
Loe rohkem →
Meresõber Viinistu sadamas
16
/
08
/
2021
Loe rohkem →
Loe rohkem teatrisuve kohta
Teater Viinistul →
NARVA-VIINISTU KUNSTIVEKTOR
11
/
09
/
2021
Loe rohkem →
Biotoopia
26
/
08
/
2021
Loe rohkem →
Iseseisvuse taastamise kontsert: Minu Inimesed
20
/
08
/
2021
Loe rohkem →
Meresõber Viinistu sadamas
16
/
08
/
2021
Loe rohkem →
NARVA-VIINISTU KUNSTIVEKTOR
11
/
09
/
2021
Loe rohkem →
Mõte kui lõpmatus
08
/
08
/
2021
Loe rohkem →
Naine ja meri
12
/
06
/
2021
Loe rohkem →
Ülevaade tehtust
08
/
05
/
2021
Loe rohkem →