Sisulingid
Mohni Saar

Mohni (rootsi keeles Ekholm) on saar Soome lahes Eesti põhjaranniku lähedal Viinistu rannikust 4,5 km kaugusel Eru lahe kirdeküljes.
Saare nimi pärineb ilmselt keskaegsetelt saare omanikelt Ojamaa munkadelt, kes hiljem legendi kohaselt mereröövliteks hakkasid.
Saare pindala on 62,5 ha. Saare pikkus on 2,3 km ja laius 250 meetrit. Mohni on loode-kagu suunas piklik. Rannajoone pikkus on umbes 6 km.
Saar asub Lahemaa rahvuspargi ja Viinistu küla territooriumil.
Saare suurimaks rändrahnuks on Jaanitule kivi.
Mohni saarel on Mohni tuletorn.

Allikas: http://et.wikipedia.org/wiki/Mohni

Ööbimine Mohnil

Lahemaa rahvuspargi kaitse-eeskirja kohaselt on lubatud:

§ 6.  Lubatud tegevus

(2) Telkimine ja lõkke tegemine õuemaal ning kohtades, mis on kaitseala valitseja nõusolekul selleks ette valmistatud ja tähistatud. Muudel juhtudel on telkimine ja lõkke tegemine lubatud kaitseala valitseja nõusolekul.

Lahemaa rahvuspargi kaitse-eeskirja leiab täismahus riigiteatajast.

Kuidas pääseda

Mohni saarele saab randuda vaid madalapõhjalise veesõidukiga lautrisse, mis jääb saare läänekaldale majaka lähedusse. Saarel viibides palume järgida RMK poolt kehtestatud sihtkaitsevööndit puudutavaid regulatsioone.

Ümberkaudsed matkavihjed

Lahemaa rahvuspark pakub hulgaliselt võimalusi nautida kauneid vaateid ja panna jalg maha põnevais paigus mistahes matkahuvilisele. Pärisepea poolsaarel ja selle lähiümbruses leidub aga veelgi rohkem põnevust, mis tingitud piirkonnale ainuomasest militaarajaloost. Oleme omalt poolt koostanud väikese teejuhi oma päeva põnevalt sisustamiseks.